zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 1x

poslední revize 09.04.2015

Ovoce : Magnoliopsida / Ericales / Ericaceae / Vaccinium

Vaccinium turfosum

Roste na Nové Guineji v podobě keře. Dorůstá výšky až 5m. Listy jsou vejčité, ocasovité, kožovité, lesklé, celokrajné, mírně podvinuté, dlouhé 3,5 - 7cm, široké 1,5 - 2,3cm, báze zaoblená a řapíky jsou dlouhé 4 - 8mm. Květenství tvoří 2 - 3 úžlabní 12 - 20tičetné jednostranné hrozny, vřeteno je dlouhé 3 - 8cm, vlastní květy mají stopky délky 0,5 - 1,2cm, koruna je dlouze baňkovitá, dlouhá 1,2 - 1,4cm a široká 4 - 5mm. Plodem je kulovitá bobule průměru 6mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Popis rodu Vaccinium

cenikceny již od 216,70 Kč s DPH

Roste na severní polokouli včetně tropů Madagaskaru a Havajských ostrovů v podobě stálezeleného i opadavého keře nebo dokonce stromu. Většinou se řadí mezi terestrické rostliny, ale najdou se i epifytní druhy. Listy jsou střídavé, kožovité, celokrajné i pilovité a krátce řapíkaté. Kvete samostatnými květy nebo v hroznech, vlastní květy jsou 4 - 5tičetné, stejně tak i kalich. Plodem je bobule s vytrvalým kalichem. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují ji kyselé vlhčí lehké písčité půdy.

Množí se semeny, hřížením, dělením nebo polovyzrálými řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Ericaceae (Vřesovcovité)

Patří sem byliny, keře a při představě typického představitele vřesu dokonce možná překvapivě i stromy. Řadí se sem na 70 rodů s 2500 druhy. Roste převážně na severní polokouli. Listy obvykle vyrůstají střídavě, nemají řapík a mohou být tvořeny šupinami nebo jehličkami. Mají často kožovitý povrch. V drtivé většině na zimu neopadávají, jsou vždyzelené. Květy jsou oboupohlavné se 4 - 5ti okvětními lístky. Nejčastějšími květenstvími jsou hrozny, okolíky a chocholíky.

Rostlinám vyhovují kyselé půdy s menším obsahem živin. Díky tomu se často vyskytují v lesích, rašeliništích, atp.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika Horobraní - tvůj společník na výlety po horách


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2025                 DONATE / příspěvek na provoz stránek