zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 188x

poslední revize 27.01.2014

Tropické byliny : Liliopsida / Poales / Bromeliaceae / Nidularium

Nidularium procerum

Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Aechmea purpurea, Canistrum purpureum, Karatas cardinalis, N. affine, N. gracile, N. insulare, N. insularis, N. kermesianum, N. meeanum, N. porphyreum, N. procerum var. kermesianum, N. terminale, N. uleanum

Popis rodu Nidularium

Patří mezi endemity Brazílie. Většinou se jedná o epifyty. V době květu vnitřní lístky červenají. Po odkvětu rostlina odumírá.

Vyžaduje teplotu 22 - 25°C a rozptýlené světlo. Zálivka se provádí přímo do listové růžice. Používáme odstálou nejlépe dešťovou vodu s pokojovou teplotou. V zimě se zálivka omezí. Hnojíme od května do září tekutými hnojivy pro pokojové rostliny v 25% koncentraci. Důležité je také pravidelné rosení.

Množí se dceřinnými růžicemi. Nechávají se zakořenit v rovnoměrné směsi drnovky, listovky, rašeliny, humusu a písku.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Bromeliaceae (Bromeliovité)

Existuje více než 3000 druhů rostoucích v drtivé většině jako byliny, výjmečně jako malé stromky. Rostliny pocházejí především z tropických lesů Ameriky, výjmečně ze subtropické Ameriky nebo západní Afriky. Uchycují se zde na stromech jako epifity. Ale není to pravidlem, mohou naleznou se i pozemní terestrické druhy nebo často sukulenty. Listy vyrůstající ve spirále vytvářejí růžici, která slouží k zachycování vody. Bývají pevné, kožovité, tvaru čárkovitého, kopinatého nebo vejčitého, občas s jemnými ostny po krajích. Květy bývají jednodomé, uspořádané do jednoduchých nebo složených lat, klasů a hlávek s často nápadnými listeny. Po odkvětu rostlina odumírá. Plodem je tobolka nebo bobule.

Živiny získávají z vlhkosti vzduchu a deště, odumřelého hmyzu, exkrementů, atp. Potřebují vyšší vlhkost vzduchu. Množí se dceřinými rostlinkami.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika Horobraní - tvůj společník na výlety po horách


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek