karta rostliny zobrazena tento rok 207x
Skalničky : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae / Erigeron
Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.
Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.
Synonyma: Aster erigeroides, Aster erigeroides var. proliferus, E. alpinus var. myosotifolius, E. angustifolius, E. fernandezii, E. fernandezii f. tragopogonoides, E. fruticosus, E. gayanus, E. gayanus var. leptophyllus, E. ibari, E. lacarensis, E. myosotis f. palmaris, E. myosotis f. pluriceps, E. myosotis f. spithameus, E. myosotis subsp. fuegiae, E. myosotis subsp. magellanicus, E. myosotis subsp. polymorphoides, E. myosotis subsp. pseudomagellanicus, E. myosotis var. elongatum, E. myosotoides, E. philippi, E. philippii, E. philippii f. densehirsutus, E. philippii f. pluriceps, E. philippii f. sparsehirsutus, E. philippii f. tragopogonoides, E. philippii var. elatior, E. philippii var. humilis, E. philippii var. tragopogonoides, E. platylepis, E. polyphyllus, E. sulivani var. magellanicum, E. sullivanii var. magellanicum, Terranea fernandeziana
Roste především ze Severní Ameriky v podobě jednoletky, dvouletky nebo i trvalky. Lodyha je přímá až vystoupavá. Květenstvím je úbor podobný sedmikrásce. Plodem je nažka. Existují vnitrodruhové taxony:
Vyhovuje mu plné slunce a dobře propustná středně úrodná půda. Letničky se po odkvětu ze záhonu odstraňují, trvalé druhy se seřezávají.
Množí se semeny nebo dělením na jaře. Dokáže být až invazivní.
Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.
Je to velmi bohatá čeleď. Řadí se sem více než 1300 rodů s cca 20 000 druhů. Náleží sem jednoletky, dvouletky i travalky, dále pak byliny, polokeře, keře a dokonce i stromy. Listy mohou být střídavé i vstřícné, celokrajné nebo různě vykrajované. Květy jsou charakteristickým znakem hvězdnicovitých. Většinou jsou 5tičetné (4četné zřídka) a především jsou seskupené v úboru. Principem úboru je, že na středovém terčíku je seskupeno mnoho drobných květů vedle sebe, přičemž u krajních jsou okvětní lístky protažené a jsou lidově považovány za jediné okvětní lístky. Typickým příkladem je kopretina. Plodem je nažka.
Zdroje:
žádost o přidání nekomerčního odkazu / otevři všechny odkazy
literatura: