zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 227x

Cibuloviny a hlízy : Rosopsida / Ranunculales / Ranunculaceae / Anemone

Anemone obtusiloba

Roste jako trvalka. Dorůstá výšky 12 - 35cm. Kořen je dřevnatý. Vytváří mnoho přízemních listů na dlouhých ochlupených řapících, čepel má šířku do 7cm, celkový tvar je srdčitý, 2 - 3laločný. Kvete samostatnými květy (i po 2 - 3ks) v barvě bílé až růžovofialové nebo žluté, korunní lístky jsou eliptické, dlouhé 1 - 2,1cm a na spodní straně ochlupené. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. discolor, A. micrantha, A. mollis, A. multiscapa, A. multisepala, A. neelamiana, A. obtusiloba subsp. micrantha, A. obtusiloba var. chrysantha, A. obtusiloba var. coerulea, A. obtusiloba var. leiocarpa, A. rupestris var. villosa

Popis rodu Anemone

cenikceny již od 32,00 Kč s DPH

Rodové jméno pochází z řeckého slova "anemos", které znamená vítr. Pocházejí nejvíce z jižní a východní Asie, ale i z Evropy, jižní Afriky a Jižní Ameriky. Rostou zpravidla v kobercových porostech. Pod zemí vytvářejí hlízy, svazčité kořeny anebo oddenky. Obvykle dorůstá výšky 15 - 30cm. Listy má hluboce vykrajované, dlanité, několikačetné. Květy bývají miskovité nebo hvězdicovité, mívají průměr 2,5 - 4cm, korunních lístků bývá 5 a více, některé druhy kvetou na jaře, jiné na podzim. Plodem je nažka. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují jim vlhká místa v listnatých lesích nebo loukách na slunci nebo v polostínu. Některé jsou vhodné spíše do skalek, jiné do volné zahrady.

Množí se semeny nebo hlízami, které před výsadbou máčíme 24hod a sázíme do hloubky 5 - 7cm do mírně kyselé půdy.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Ranunculaceae (Pryskyřníkovité)

Existuje asi 2500 druhů a 60 rodů. Zpravidla se jedná o jednoleté byliny. Méně častěji se setkáte s polokeři, keři nebo dokonce liánami. Listy mohou mít palisty, okraje zase laloky, zoubky nebo jsou celistvé. Žilnatina čepele je dlanitá nebo zpeřená. Květy bývají oboupohlavné, vykvétají samostatně nebo v latách, vrcholících, okolících či klasech. Počet okvětních lístků začíná na 4, nejčastěji jich je 5. Plodem bývá měchýřek nebo nažka, vzácněji bobule nebo tobolka. Rostliny jsou jedovaté.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika Horobraní - tvůj společník na výlety po horách


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek