Eshop / Ceník Nákupní košík Soutěže Oblasti a flóra Parky a flóra Skupiny Taxonomie Třídy Řády Čeledě Tvary Články Fotogalerie Sledování Fórum Pozadí Burza Slovníček Ke stažení Odkazy Kniha návštěv Kontakt Statistika Reklama
Zahradnictví u rybníku


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Předpověď počasí Instalace Internet Explorer akcelerátoru www.rostliny.net (pro IE8 a vyšší)
Právě kvete verze pro chytrý mobilní telefon WEB kamery z Českého hydrometrologického ústavu Srážkový radar z Českého hydrometrologického ústavu rozšířené vyhledávání
--v--
X  

město:

obnov

zavři

Ceník prodejců:

Rostlina

Info & nástroje:zobrazeno tento rok: 304x

odkazy a literatura
dotazy a odpovědi

PDF verze pro tisk

registrací získáte možnost přidávat vlastní komentáře k rostlinám

VictoriaCryptanthus
Victoria amazonica (Viktorie královská)

mapa oblastí výskytu mapa oblastí výskytu


Pochází z povodí Amazonky v Brazílii. Byla objevena čechem Tadeášem Haenkem. Bývá nazývána jako V. regia, ovšem to je špatný název. Průměr listu může dosáhnout až 3m v průměru, výška zdvižených okrajů 4 - 10cm a délka stonku 7 - 8m. Tím se dostává na první místo dle velikosti mezi lekníny. Spodní strana ja pokrytá trny. Ty slouží k odpuzování ryb, aby jej neokusovaly. Dokáže na sobě udržet i malé dítě. Tento pokus se úspěšně konal před lety v Liberecké botanické zahradě. Kvete bílým květem o velikosti až 30cm, který postupně více a více nabývá růžové barvy. Doma květu je pohé 2 - 4 dny.

Vyhovují ji teploty 27 - 30°C.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: V. regia


Popis rodu Victoria

Vytváří pravidelně okrouhlé listy přímo doléhavé na vodní hladinu jako jiné lekníny. Jejich okraj je ale navíc zalomený kolmo vzhůru. Průměr listů dosahuje velkých rozměrů.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Flóra na zahradě časopis Dům a zahrada

literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Vaše jméno:     e-mail:
Předmět:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
Receptář prima nápadů       © Aleš Kyral 2007 - 2014
Máte chytrý mobil? Používejte tyto stránky i jako zdroj informací při nákupu! Zjistěte si, jestli rostlinu nelze levněji nakoupit v eshopu!